WENECJA SZTUKA HISTORIA SPACER GALERIA LINKI

Kiedy robiłem te zdjęcia nie myślałem o pokazaniu ich szerszej publiczności. Myślałem tylko o tym aby uchwycić w kadrze każdą niesamowitą chwilę, każdy niespotykany widok Kanału zanurzonego w porannej mgle.

Wystawa "Kanał Bydgoski"
 

Zapraszamy na wystawę fotografii Janusza Michalskiego, która odbędzie się 19 kwietnia o godz. 18, w Kawiarni "Węgliszek" przy ul Batorego 1.  

Na 659 urodziny mojego miasta przygotowałem wystawę fotografii Kanału Bydgoskiego. Miejsce, które przyciąga mnie swoją dzikością i tajemniczością.

 

 

Kiedy robiłem te zdjęcia nie myślałem o pokazaniu ich szerszej publiczności. Myślałem tylko o tym aby uchwycić w kadrze każdą niesamowitą chwilę, każdy niespotykany widok Kanału zanurzonego w porannej mgle.

 

 

Nad kanałem bywam o każdej porze roku, o każdej porze dnia. Przygotowane na wystawę fotografie pochodzą z lat 2002 ÷ 2004. Uważny widz oglądający moje zdjęcia zauważy, że brakuje na nich ludzi. Spacerując wzdłuż starego kanału wczesnym rankiem spotykałem ich bardzo niewielu. Najczęściej byli to wędkarze, czasem robotnik jadący rowerem na ranną zmianę, a czasami najzwyklejszy w świecie spacerowicz ze swoim czworonogiem.

 

 

Wydaje mi się, że wszyscy bywają tam by odpocząć choć trochę od miejskiego zgiełku, być sam na sam z uśpionym, Starym Kanałem. Pomiędzy śluzami V i VI panuje niesamowita atmosfera. Jest tam spokojnie i tajemniczo. Wokół panuje specyficzny mikroklimat. Zewsząd dochodzą odgłosy śpiewu ptaków, rechotanie żab i szum drzew. Tylko dobiegające z oddali dźwięki jadącego tramwaju, kościelnych dzwonów, czy wycie fabrycznej syreny uświadamiają nam, że znajdujemy się niedaleko centrum wielkiego miasta.

 

Janusz Michalski – fotografią zajmuje się z zamiłowania, jako amator. Fotografuje Bydgoszcz i przyrodę. Szczególnie upodobał sobie fotografię makro. Jest autorem wystaw autorskich konstelacja szesnastu 2003 r. - Dom Kultury ORION (fotografia Bydgoszczy w 16 kolorach), „śniadanie na trawie” 2004 r. – Galeria ZACISZE przy Centrum Edukacji Ekologicznej w Myślęcinku (makrofotografia przyrody i pejzaż), „bliskie spotkania” 2005 r. Galeria MAŁA w Grudziądzu (makrofotografia przyrody) Uczestniczył w V Przeglądzie Fotografii Bydgoskiej 2004 r. Dwukrotnie wystawiał swoje fotografie w zaprzyjaźnionych szkołach. W wolnych chwilach zajmuje się również grafiką użytkową. Jest autorem okładek do czterech książek i kilku folderów.


© 1992-2004 Grupa Wenart
grafika: Adrian Kwidzyński, opracowanie: Kuba Karwowski, Marcin Sulecki, Łukasz Kosz
kontakt: redakcja@wenecja.art.pl